Zabezpieczenie społeczne - Porady prawne

//Zabezpieczenie społeczne
Zabezpieczenie społeczne 2018-01-26T04:44:33+00:00

ZABEZPIECZENIE SPOŁECZNE – PORADA PRAWNA

Porada Prawna | Kategoria: zabezpieczenie społeczne
Numer seryjny produktu: PP12

Porada prawna zostanie udzielona przez profesjonalistę – adwokata lub radcę prawnego specjalizującego się w dziedzinie prawa cywilnego, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz zabezpieczenia społecznego. Porada sporządzona zostanie w ciągu 48 godzin od dokonania płatności. W opisie zdarzenia lub wypadku należy zamieścić jego szczegółowy przebieg, okoliczności oraz posiadane dowody – umożliwi to przygotowanie rzeczowej i kompletnej porady.

W przypadku zaistnienia wątpliwości w trakcie przygotowywania porady prawnej nawiązany zostanie kontakt w celu uzupełnienia brakujących informacji.

Porada zostanie udzielona drogą elektroniczną za pomocą wiadomości e-mail na wskazany przez zamawiającego adres. Sporządzona zostanie na papierze firmowym opatrzonym datą i miejscem sporządzenia porady oraz logotypem. Zawierać będzie szczegółową opinię prawną sygnowaną podpisem osoby wystawiającej oraz przepisy prawne. Porada zostanie przesłana w pliku .pdf.

Co warto wiedzieć o prawie zabezpieczenia społecznego?

Serwis RadcaPrawa.pl oferuje kompleksowe usługi z zakresu prawa zabezpieczenia społecznego. Współpracujący z nim prawnicy i radcowie prawni specjalizują się w dziedzinie prawa cywilnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz związanego z polityką społeczną, dzięki czemu są oni w stanie pomóc w szerokim zakresie spraw.

Co najważniejsze, wszelkie porady prawne udzielane są na odległość, dlatego Klienci nie muszą opuszczać swojego miejsca zamieszkania, dojeżdżać do biura lub kancelarii. Istnieją dwa sposoby na uzyskanie doradztwa – poprzez Internet lub telefon. Wystarczy wypełnić stosowny formularz dostępny na stronie, w którym dokładnie opiszemy swój problem lub wątpliwości natury prawnej. Następnie, po wyborze formy pomocy i uiszczeniu jednorazowej opłaty, w przeciągu maksymalnie 48 godzin skontaktuje się z nami odpowiedni specjalista.

W przypadku wyboru formy internetowej, na udostępniony adres poczty elektronicznej wysłana zostanie pierwsza porada. Jeśli zdecydowaliśmy się na rozmowę telefoniczną, prawnik podejmie rozmowę pod wskazanym przez Klienta numerem. Doradztwo nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami dotyczącymi limitu pytań bądź czasu prowadzenia rozmowy.

Zabezpieczenia społeczne w Polsce

W zależności od świadczenia, jakiego domaga się realizacji Klient podmiotem odpowiedzialnym za jego spełnienie może być: Narodowy Fundusz Zdrowia w zakresie opieki zdrowotnej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych lub inny organ emerytalno-rentowy w zakresie świadczeń z tytułu ubezpieczenia społecznego. Warto podkreślić, że RadcaPrawa.pl posiada specjalistów o ogromnym zakresie wiedzy i doświadczenia w szczególności w obsłudze spraw z tytułu ustalania prawa do emerytury i renty. W szczególności w zakresie przeliczenia świadczenia emerytalnego, jego podwyższenia lub zobowiązania ZUS albo inny organ emerytalno-rentowy do uwzględnienia dokumentacji pobocznej w konsekwencji braku RP-7 lub świadectw pracy. Specjaliści RadcaPrawa.pl posiadają ogromne zaplecze archiwalne, umożliwiając przeliczanie świadczeń emerytalnych w oparciu o układy zbiorowe pracy, w szczególności układy zbiorowe pracy dla górnictwa.

Formy zabezpieczenia społecznego

Zgodnie z definicją, zabezpieczenie społeczne to świadczenia materialne i niematerialne, które mają zaspokoić podstawowe potrzeby społeczeństwa. Usługi serwisu RadcaPrawa.pl dotyczyć będą więc m.in. świadczeń rodzinnych, kwestii bezrobocia, dodatków do emerytur i rent oraz zasiłków.

POJĘCIA POKREWNE

REALIZACJA

  • dodatki do emerytur i rent
  • świadczenie przedemerytalne
  • świadczenie rodzinne
  • zasiłki z ubezpieczenia społecznego
  • bezrobocie
  • pomoc społeczna
  • dodatki mieszkaniowe
  • niepełnosprawność
  • ZUS, KRUS
  • porady prawne dotyczące emerytur, rent

Zgłoszenie dotyczące porady prawnej możesz wysłać o każdej porze dnia lub nocy 24/7 przez 365 dni w roku. Porada prawna zostanie udzielona w terminie do 48 godzin!

 najczęściej zadawane pytania

KOSZT PORADY PRAWNEJ WYNIESIE


NIELIMITOWANA ILOŚĆ PYTAŃ WRAZ Z MOŻLIWĄ ANALIZĄ DOKUMENTACJI
CZAS UDZIELENIA PORADY: 48 GODZIN
Wprowadź swój adres e-mail, aby dokonać zakupu:
KUP TERAZ

Dokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu RadcaPrawa.pl.

TELEFONICZNA KONSULTACJA PRAWNA

Konsultacja telefoniczna z adwokatem lub radcą prawnym jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują profesjonalnego doradztwa przez specjalistę z konkretnej gałęzi prawa, a jednocześnie nie wykazują potrzeby szczegółowej analizy prawnej lub dodatkowej analizy dokumentów. Rozwiązanie to jest najlepsze dla osób, które posiadają pojedyncze pytania.

Aby przeprowadzić telefoniczną konsultację prawną należy dokonać zakupu odpowiedniego produktu w serwisie RadcaPrawa.pl. Płatność dokonywana jest automatycznym przelewem bankowym. Rozwiązanie to pozwala przyśpieszyć proces oraz eliminuje konieczność wprowadzania danych przez Klienta. Środki księgowane są natychmiast, dlatego możemy niemal od razu udzielić porady prawnej. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza, podając: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, wybrać temat rozmowy oraz wskazać proponowaną godzinę kontaktu. Zamówienie porady zajmuje ok. 40 sekund.

RadcaPrawa.pl - przekaż informację znajomym
Zabezpieczenie społeczne
5 (100%) 10 votes

W chwili obecnej ta strona