Alimenty na dziecko - Porady prawne

Alimenty 2018-03-02T00:42:14+00:00

ALIMENTY – PORADA PRAWNA

Porada Prawna | Kategoria: alimenty i obowiązek alimentacyjnyNumer seryjny produktu: PP13

Porada prawna zostanie udzielona przez profesjonalistę – adwokata lub radcę prawnego specjalizującego się w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego. Porada sporządzona zostanie w terminie 48 godzin od dokonania płatności. W opisie zdarzenia lub wypadku należy zamieścić jego szczegółowy przebieg, okoliczności oraz posiadane dowody – umożliwi to przygotowanie rzeczowej i kompletnej porady.

W przypadku zaistnienia wątpliwości w trakcie przygotowywania porady prawnej nawiązany zostanie kontakt w celu uzupełnienia brakujących informacji.

Porada zostanie udzielona drogą elektroniczną za pomocą wiadomości e-mail na wskazany przez zamawiającego adres. Sporządzona zostanie na papierze firmowym opatrzonym datą i miejscem sporządzenia porady oraz logotypem. Zawierać będzie szczegółową opinię prawną sygnowaną podpisem osoby wystawiającej oraz przepisy prawne. Porada zostanie przesłana w pliku .pdf.

Alimenty i obowiązek alimentacyjny – porady prawne

Alimenty są świadczeniem na rzecz osób fizycznych, które wypłacane powinny być regularnie przez osoby do tego zobowiązane. Obowiązek alimentacyjny może wynikać z pokrewieństwa, powinowactwa, a nawet małżeństwa.

Zakres obowiązku alimentacyjnego

Zgodnie z Kodeksem Rodzinnym i Opiekuńczym obowiązek alimentacyjny ma na celu dostarczenie środków niezbędnych do utrzymania dziecka. Pod uwagę brane są także środki, które są niezbędne podczas wychowywania dziecka, tj.: odzież, książki czy też opieka medyczna. Alimenty przyznawane są wówczas, gdy dziecko nie ma możliwości utrzymać się samodzielnie bądź nie posiada majątku, dzięki któremu zaspokoiłby swoje podstawowe potrzeby.

Pamiętajmy, że do utrzymania dziecka zobowiązani są oboje rodzice. Niestety przedstawiciele ustawowi bardzo często spotykają się z sytuacją, w której drugi opiekun nie wywiązuje się z obowiązku alimentacyjnego. Warto więc zasięgnąć porady prawnej o alimenty, która rozwieje wszystkie wątpliwości. Rozwód czy separacja nie zwalniają drugiego opiekuna z pomocy pieniężnej na rzecz dziecka – pamiętajcie o tym! Warto zatem wykonać telefon do prawnika w sprawie alimentów i złożyć niezbędny wniosek do sądu. Alimenty są świadczeniem, które bezwzględnie należy się dziecku.

Obowiązek alimentacyjny, a Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy

Zgodnie z art. 128 Kodeksu Rodzinnego i Opiekuńczego obowiązkiem alimentacyjnym obciążeni są krewni w linii prostej, a także rodzeństwo. Osobą, która może złożyć odpowiedni wniosek do sądu jest dziecko ubiegające się o pomoc pieniężną. Jeśli powód nie posiada pełnej zdolności prawnej musi skorzystać z pomocy swojego opiekuna prawnego (zazwyczaj rodzice lub dziadkowie). Należy pamiętać, iż osoba reprezentująca dziecko musi posiadać prawo do opieki nad małoletnim.

Reasumując, każde dziecko niezdolne do samego utrzymania się ma pełne prawo do ubiegania się o pomoc pieniężną od drugiego opiekuna. Obowiązek alimentacyjny trwa aż do ukończenia edukacji dziecka. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości zachęcamy do skorzystania z płatnych (i bezpłatnych) porad prawnych w sprawie alimentów.

POJĘCIA POKREWNE

REALIZACJA

  • zapytania dotyczące obowiązku alimentacyjnego
  • podwyższenie alimentów
  • obniżenie alimentów
  • alimenty dla pozamałżeńskiego dziecka
  • uwzględnienie alimentów przy podatkach

Zgłoszenie dotyczące porady prawnej możesz wysłać o każdej porze dnia lub nocy 24/7 przez 365 dni w roku. Porada prawna zostanie udzielona w terminie do 48 godzin!

 najczęściej zadawane pytania

KOSZT PORADY PRAWNEJ WYNIESIE


NIELIMITOWANA ILOŚĆ PYTAŃ WRAZ Z MOŻLIWĄ ANALIZĄ DOKUMENTACJI
CZAS UDZIELENIA PORADY: 48 GODZIN
Wprowadź swój adres e-mail, aby dokonać zakupu:
KUP TERAZ

Dokonując zamówienia potwierdzasz zapoznanie się z regulaminem serwisu RadcaPrawa.pl.

TELEFONICZNA KONSULTACJA PRAWNA

Konsultacja telefoniczna z adwokatem lub radcą prawnym jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują profesjonalnego doradztwa przez specjalistę z konkretnej gałęzi prawa, a jednocześnie nie wykazują potrzeby szczegółowej analizy prawnej lub dodatkowej analizy dokumentów. Rozwiązanie to jest najlepsze dla osób, które posiadają pojedyncze pytania.

Aby przeprowadzić telefoniczną konsultację prawną należy dokonać zakupu odpowiedniego produktu w serwisie RadcaPrawa.pl. Płatność dokonywana jest automatycznym przelewem bankowym. Rozwiązanie to pozwala przyśpieszyć proces oraz eliminuje konieczność wprowadzania danych przez Klienta. Środki księgowane są natychmiast, dlatego możemy niemal od razu udzielić porady prawnej. Następnym krokiem jest wypełnienie formularza, podając: imię i nazwisko, telefon kontaktowy, wybrać temat rozmowy oraz wskazać proponowaną godzinę kontaktu. Zamówienie porady zajmuje ok. 40 sekund.

RadcaPrawa.pl - przekaż informację znajomym
Alimenty
5 (100%) 8 votes

W chwili obecnej ta strona